Mille järgi teatakse Eestit Euroopas?
Hommikuses Kuku raadio intervjuus rääkisime sellest, kuidas on viimasel ajal muutunud Venemaa kuvand maailmas. Jutu ajendiks oli Pew uuringukeskuse järjekordne ülevaade globaalsetest kuvanditrendidest.
Samas oleks väga huvitav hoopiski teada seda, kuidas on näiteks meie enda tuntus kasvõi Euroopas viimasel viiel aastal muutunud või et mille järgi üldse Eestit teatakse? Euroopa Komisjon võiks minu arvates läbi viia vastava uuringu, kus võiksid peegelduda kõigi liikmesmaade kuvandid.
Mida selline uuring meile annaks? Kindlasti aitaks see näidata, milline on meist loodud laiem meediapilt ning millised teemad on meie kohta rahvusvaheliselt kõige enam jälje jätnud.
Võiksime ehk teada saada, kui palju Eestit üldse tuntakse, kui palju peetakse meid huvitavaks turismisihtkohaks, milline võiks olla meie atraktiivsus ettevõtjatele, millised on meie kuvandi pahupooled ja nii edasi.
Arvestades seda, et Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusel on käsutada kümneid miljoneid kroone Eesti tutvustamiseks (mis on kindlasti väga oluline tegevus), oleks hää, kui kavandatavate projektide ja rahakulutuste aluseks oleks mõni taoline laiem uuring.
Kommentaarid
http://twitter.com/EASestonia/status/2905950774
Suhelnud viimastel aastatel eriti palju eri riikide nii-öelda tavaliste inimestega võin kinnitada, et Lääne-Euroopas tuntakse Eestit väikese eduka IT-riigina. Siis tuleb tükk tühja maad ja siis teatakse Eestit kui varaste kasvulava ning venelaste õiguste survajat.
Paljud teavad, et me oleme osa Venemaast ja räägime vene keelt.
Vähestel on teadmine, et me oleme osa Euroopa Liidust.