Väliskomisjoni soovitus Vabariigi Presidendile


Väliskomisjoni eilsel istungil oli muuhulgas päevakorras ülevaade presidendi välissuhtlemise plaanidest alanud aastal. Peaasjalikult on president Ilvese välissuhtluse peasihiks Euroopa Liidu ja Põhja-Ameerika riigd ning üheks läbivaks teemaks küberküsimused. 

Samas torkab silma, et ametisse asumisest 2006. aastal pole istuv president kordagi külastanud ühtegi Aasia riiki. Arvestades nii maailmas toimuvaid muutusi kui ka presidendi võimekust luua kõrgetasemelisi kontakte näiteks Eesti majandushuve silmas pidades, oleks visiitide kavandamine maailma tõusvatesse mõjukeskustesse täiesti loomulik. Sellise soovituse me eile ka välisnõunik Margus Laidre kaudu presidendile edastasime. 

Seejuures ei tohiks saada sugugi takistavaks teguriks väärtuste küsimus. On ju praegune president külastanud nii Aserbaidžaani kui võõrustanud Kasahstani presidenti. Väärtuspõhisus meie välispoliitikas on oluline, kuid see on vaid üks osa välissuhtlemise koguarsenalist. Seejuures on väga suur oht langeda silmakirjalikkuse küüsi, kui ilmneb, et mõned mittedemokraatlike riikide juhid sobivad kohtumisteks ja mõned mitte. Väärtuste teema meie välispoliitilises tegevuses vajab ehk rohkem läbimõtlemist ja selleks annab oma panuse ka väliskomisjon.

Kommentaarid

Anonüümne ütles …
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles …
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.
Anonüümne ütles …
Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

Populaarsed postitused sellest blogist

MIHKELSON: NÄIDATA TULEB USUTAVAT JÕUDU

PUTIN VALMISTUB UKRAINALE SURMAHOOPI ANDMA

VENEMAA ON ÕPPINUD VALETAMA SAJANDEID