9. MAI KUI VENE TSIVIILARMEE ÕPPUS


Ajal, kui kogu maailm meenutab Teise maailmasõja traagilisi sündmusi vaikselt ja leppides, kasutab Venemaa juhtkond üha agressiivsemalt enda loodud petlikku “võidu monopoli” inimeste manipuleerimiseks ning vaenlaskujude vastu koondumiseks.

Keegi ei vaidle, et vaatamata Stalini kuritegudele oma rahva vastu, näitasid venelased üles kangelaslikkust ning piiritut ohvrimeelt oma kodumaa kaitsmisel. Kahjuks on siiani jäänud segaseks ja arusaamatuks paljudele, kus lõppes kodumaa ning algas teise suveräänse rahva otsustusõigus.

Just siia on maetud sügavaim vastuolu, mis ikka ja jälle väljendub ka meil 9. mail. Kahjuks ei tea paljud, kes esmaspäeval lilledega pronkssõduri juurde suunduvad, et neid kasutatakse lihtlabaselt ära Venemaa välispoliitilistes huvides. Tähtis pole mitte langenute meenutamine, vaid valmisolek uueks võitluseks. Võitluseks vaenlaste vastu, kelle parameetrid on ammu teada – NATO ja fašistid.

Viimastel päevadel on Kremli massimeedia palehigis töötanud oma tsiviilarmee järjekordse mobilisatsiooni nimel kodus ja välismaal. Nii nagu meil Kevadtorm, nii käib Venemaal mai alguses tsiviilarmee õppus. 9. mai on lihtsaim võimalus seda teha, sest võidupüha on vaieldamatult venelaste rahvusliku identiteedi absoluutne kesksammas.

Venemaa tsiviilarmee all peetakse üldiselt silmas tervet ühiskonna võrgustikku erinevatest huvirühmadest ja tegevustest alates infomõjutusest kuni organiseeritud kuritegevuseni. Esimest korda pandi seda tähele juba 2004. aastal pärast värvilisi revolutsioone Ukrainas ja Gruusias, kui moodustus našistide liikumine. Viimase tegevus oli nähtav 2007. aastal ka Eesti suunal. Ukraina vastase sõja algusaegadel käivitati aga kahasse erioperatsioonidega juba hoopis uuel ja laiemal tasemel massiivne tsiviilarmee pealetung. 

Seejuures on tsiviilarmee piire ületav nähtus, sageli pelgalt inimeste meeltes eksisteeriv. Aga seda on vaja kogu aeg üleval hoida, kogu aeg sütitada infomõjutuse kaudu välisvaenlasele viidates ning anda võimalust küünarnukitunnet tajuda.  9. mai on selleks suurepärane hetk. Venemaal ja piiride taga.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

MÄGI-KARABAHHI VERESÕLM

ABIELUREFERENDUM KUI EESTI BREXIT

MILLINE USA PRESIDENT VASTAKS EESTI OOTUSTELE?