VENEMAA PEAB UKRAINA VASTU HÜBRIIDSÕDA

Viimaste päevade uudised nii Moskvast kui Ida-Ukrainast kinnitavad, et veebruaris alguse saanud Venemaa väljakuulutamata hübriidsõda Ukraina vastu jätkub. Kasutusel on kõige erinevamad ründevahendid alates infosõjast lõpetades kaasaegse relvastuse kasutamisega. Ainus, mis puudu, on ametlik sõjakuulutus.

Uute provokatsioonide laine ning kõikvõimaliku raskerelvastuse saatmine Venemaalt Luhanski ja Donetski regiooni annab alust arvata, et Moskval pole mingit kavatsust oma agressiooni peatada. Pole välistatud, et Venemaa võib oma seniste positsioonide kinnistamiseks kasutusele võtta nn rahuvalvesekkumise taktika.

Vene diplomaatia töötab praegu palehigis, et saavutada rahvusvaheline tunnustus Ida-Ukrainas tegutsevatele Venemaa agressiooni läbiviivatele palgasõduritele ehk terroristidele. Putini ja Merkeli eilne kohtumine Brasiilias näis just sellele keskenduvat. 

Kui Lääs tõepoolest nõustub Venemaa survega, siis tulemuseks on äärmiselt ohtlik sündmuste areng. Nii tekiks Venemaal suurepärane võimalus Krimmi okupeerimise ja annekteerimise järgselt lõigata Ukrainast uus tükk niinimetatud Uus-Venemaa ehk Novorossija näol.

Senine sündmuste käik kinnitab, et lääneriikide seatud sanktsioonid pole Venemaa presidendi otsustele suurt mõju avaldanud. Venemaa tunnetab õigustatult, et Euroopa Liidul ja lääneriikidel tervikuna on nappinud otsusekindlust ja ühtsust. Pole kahtlust, et Venemaa jätkab Ukraina-vastast agressiooni senikaua, kuni Lääs seda lubab.

Tänaseks pole enam jäänud ühtegi sisulist põhjust, miks ei peaks Euroopa Liit koheselt rakendama Venemaa suunal sektoripõhiseid sanktsioone koos Ameerika Ühendriikidega. Veel pole hilja, kuigi tänaseks on osaliselt ka Lääne otsustamatuse tõttu Ukrainas hukkunud juba sadu inimesi. Suurema katastroofi ärahoidmiseks tuleks kiirelt tegutseda.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

MÄGI-KARABAHHI VERESÕLM

ABIELUREFERENDUM KUI EESTI BREXIT

MILLINE USA PRESIDENT VASTAKS EESTI OOTUSTELE?